TAPECIARKA

 

(nr zgłoszenia wzoru użytkowego: W.126387) 

rama1 rama2 przystawka przystawka_dolaczona rozwijanie_tapety rama3 rama4 rama5 aplikator przypinanie-_sprezyny smarowanie_tapety odcinanie_tapety smarowanie_sciany dociskanie1 dociskanie2 dociskanie3 rama_swiadectwo_ochronne

 

Tapeciarka to prosty przyrząd, dzięki któremu w szybki i łatwy sposób położysz nową tapetę. Rama dzięki swojej budowie pozwala rozwiązać podstawowy problem procesu tapetowania jakim jest prawidłowe umieszczenie materiału na ścianie. Dość bąbli, zagięć, plam od kleju. To innowacyjne urządzenie sprawi, że nawet laik w sposób prosty i przyjemny położy nową tapetę.

Dzięki ramie, skuteczne nakładanie tapety ogranicza się do kilku prostych kroków:

 1. Nakładamy rolkę tapety na specjalną przystawkę, z której będziemy pobierać kolejne paski materiału.
 2. Rozwijamy z rolki potrzebny odcinek materiału wzdłuż ramion ramy. Do obu krawędzi ramy (zarówno dolnej, jak i górnej) przypinamy sprężyny dociskowe.
 3. Na ramę nakładamy wałek typu PaintRunner, który stanowi integralną część zestawu. Tego typu aplikator do kleju posiada zbiornik na klej, który za pomocą kanalików równomiernie przenosi materiał klejący na powierzchnię wałka. Nasza prace będzie więc czysta i przyjemna a klej będziemy mieć zawsze pod ręką.
 4. Przy użyciu nożyka do tapet odcinamy od reszty rolki interesujący nas odcinek materiału. Służy do tego specjalna szczelina w przystawce, która sprawi, że nasze cięcia będą zawsze proste i precyzyjne.
 5. Po zdjęciu wałka podnosimy całą ramę i spokojnie przenosimy naprężoną tapetę na powierzchnię do której ma być ona przyklejona. Rama nadaje jej sztywności. Tapeta nigdy się nie zagnie, nigdy nie pomarszczy. Możemy ją swobodnie manewrować.
 6. Teraz już z górki. Dociskamy tapetę do ściany, odczepiamy sprężyny dociskowe uwalniając w ten sposób ramę, którą spokojnie możemy odłożyć. Dociskamy jeszcze raz dla pewności fragment tapety znajdujący się na ścianie i zabieramy się za kolejny odcinek tapety.

Rama jest lekka i prosta do rozłożenia. Po odczepieniu wałka, rozkręceniu śrub motylkowych otrzymujemy kilka mniejszych elementów co ułatwia jej mycie, transport i przechowywanie.


 

rama_dobra rama_szczegol_dobra

 


Objaśnienie rysunków technicznych:


 1. Rama
 2. Rurka
 3. Tulejka
 4. Obudowane koła
 5. Listwa
 6. Rolka tapety
 7. Linia cięcia tapety
 8. Klipsy
 9. Szyny
 10. Korytko
 11. Kółka korytka
 12. Gąbka
 13. Uchwyt
 14. Wlew kleju